Meblowy blog online

Porady, pomysły, aranżcje

Kolekcje meblowe

Jakie meble są potrzebne do salonu?

Jakie meble są potrzebne do salonu?

Wybór mebli do salonu zależy nie tylko od naszego gustu i poczucia estetyki, ale też od potrzeb i możliwości. Zastanawiasz się, co się kryje za tymi słowami? Otóż pisząc „potrzeby” mamy na myśli, to ile miejsca do przechowywania potrzebuje oraz jakie przedmioty będziesz przechowywał w tych meblach. Z kolei za „możliwościami” kryje się metraż salonu i jego wyposażenie. Poniżej przygotowaliśmy listę niezbędnych mebli w każdym salonie, które są konieczne podczas codziennej eksploatacji pokoju dziennego.

Szafka RTV do pokoju dziennego

Na pierwszym miejscu postawiliśmy szafkę pod lub na telewizor. Bez niej przestrzeń wokół TV wygląda na niewykorzystaną i wybrakowaną, a szafka RTV z szufladami lub półkami pozwala na schowanie okablowania oraz na estetyczne wkomponowanie dekoderów w aranżację pokoju. Ponadto taka szafka przydaje się do przetrzymywania mały sprzętów elektronicznych, wszelkiego rodzaju kabli i ładowarek, a nawet gier komputerowych i płyt CD.

Szafka ze szkłem na ozdoby do salonu

Każda pani domu doceni przeszkloną szafkę z półkami, dzięki której wyeksponuje ozdobną zastawę, kielichy na wino, a nawet ozdoby. Witryny w różnych wymiarach i kształtach świetnie dopełniają aranżację pokoju dziennego i dostarczają mnóstwo miejsca do szklane naczynia. Przeszklona szafka może także służyć do przechowywania książek i wówczas stanie się ekskluzywną biblioteczką.

Ława z półką do pokoju dziennego

Ława podobnie do szafki na telewizor jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego salonu. Może to być zwykły stolik, jednak na rynku dostępne są ulepszone wersje, dzięki którym komfort korzystania z tego mebla, przechodzi na całkowicie nowy poziom. Nowoczesne ławy oprócz standardowej półki pod blatem, mają na przykład szufladę lub dwie, mają kółka, dzięki którym nie rysujesz podłogi, gdy ją przesuwasz lub składają się z dwóch części, które mogą tworzyć jeden stolik lub mniejsze dwa.

Szafka z szufladami

Niezastąpiona i przydatna w każdym pomieszczeniu – komoda. Doskonale sprawdza się do przechowywania drobnych przedmiotów, prześcieradeł, zasłon lub ręczników. Dostępne są różne wersje: szafka z półkami i drzwiczkami, szafka z szufladami lub szafka z szufladami i półkami. Komody idealnie wypełniają pustą przestrzeń, a razem z półką na ścianę stanowią perfekcyjną kompozycję.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.