Meblowy blog online

Porady, pomysły, aranżcje

Kolekcje meblowe

Meble do przedpokoju

Meble do przedpokoju

Zastanawiasz się, jakie wybrać meble do przedpokoju? Masz wąski korytarz i nie wiesz, czy wstawiać do niego szafkę na buty? Dobrze trafiłeś! Z naszym krótkim poradnikiem dowiesz się, jak odpowiednio umeblować wąski przedpokój w bloku. Te porady przydadzą się także tym, którzy mają ciemne i małe korytarze oraz przedpokoje bez okien.

Szafka na buty do przedpokoju

Nie da się ukryć, że podstawowym meblem w każdym przedpokoju jest szafka na buty. Bez niej panuje bałagan, obuwie leży gdziekolwiek i łatwo się o nie potknąć, a do tego wszystkiego dochodzi nieprzyjemna woń butów treningowych. Chyba nikt nie chciałby witać gości w ten sposób? Całe szczęście jest mnóstwo rodzajów szafek na buty, które pomogą wyeliminować powyższe niedogodności, a przy tym poprawią estetykę Twojego przedpokoju. Wśród szafek na obuwie możesz znaleźć wąskie klapowe, które są idealne do bloków, szafki z szufladami oraz szafki z komorami, które często mają siedzisko. 

Wieszak na kurtki do przedpokoju

Wyobraź sobie sytuację, kiedy idziesz do kogoś w odwiedziny i zakłopotany nie wiesz, co powinieneś zrobić z kurtką, ponieważ nigdzie nie widać haczyka do zawieszenia… Nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji, dlatego warto zainwestować w odpowiedni wieszak na kurtki do przedpokoju. Wieszaki na odzież z lustrem i półką są wielofunkcyjnym meblem, ponieważ nie tylko można na nie odwiesić odzież, ale także odłożyć czapki, rękawiczki czy szaliki na półkę, z kolei lustro jest bardzo ważnym akcesorium przy drzwiach wejściowych. Ponadto lustro optycznie powiększa przestrzeń, w której się znajduje, a także odbija światło, dzięki czemu wydaje się być o wiele jaśniej.

Szafa na ubrania do przedpokoju

Ostatnim obowiązkowym elementem wyposażenia funkcjonalnego przedpokoju jest duża szafa, najlepiej z lustrem. Szafa do korytarza powinna posiadać drążek na wieszaki oraz półki, na których można przechowywać sezonowe obuwie lub ubrania. Najbardziej rozsądnym wyborem do przedpokoju jest szafa przesuwna z lustrem, ponieważ nie tracisz dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwi, z kolei lustro, jak już wyżej zostało wspomniane, optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.