Meblowy blog online

Porady, pomysły, aranżcje

Kolekcje meblowe

Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego?

Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego?

Wielu rodziców staje przed trudną decyzją, jaką jest wybór mebli do pokoju dziecka. Często trudno się zdecydować, jaka kolekcja mebli będzie idealna, ponieważ z jednej strony pociesze podobają się kolorowe mebelki, a z drugiej strony opiekunowie mają świadomość, że za maksymalnie 4 lata trzeba będzie je wymienić na bardziej „dojrzałe” meble. Pojawia się zatem pytanie: jakie meble wybrać do pokoju dziecka, a jakie dla nastolatka? A może są meble, które będą pasowały obu tym grupom wiekowym? Mamy rozwiązanie Twoich problemów, dzięki któremu Twoje dziecko będzie zadowolone, a Ty zaoszczędzisz sporo pieniędzy!

Meble do pokoju młodzieżowego dla chłopca

Z reguły chłopcy wolą bardziej intensywne i energetyczne barwy w swoich pokojach: granat, czerwień, zieleń, pomarańcz i żółć. Doskonałym wyborem do pokoju chłopaka będą meble w kolorze szarym lub dąb sonoma, czyli takie, które świetnie dopasowują się do różnych odcieni farby, a nawet różnych wzorów tapet. Na rynku są dostępne różne wzory mebli dla chłopaka, jednak zwykle są na nich naklejki i okleiny, które szybko się nudzą. Dlatego złotym środkiem są meble o szarym lub jasnym wybarwieniu, ponieważ są uniwersalne i ponadczasowe.

Meble do pokoju dziewczyny

Każda mama pragnie, aby pokój córki wyglądał niczym z bajek – różowe ściany, dekoracyjne meble, kolorowe baldachimy i dodatki oraz dużo puchatych poduszek. Należy jednak mieć na uwadze, że ta mała księżniczka, bardzo szybko wyrośnie z bajkowego pokoju i będzie potrzebowała nieco bardziej dojrzałego wystroju. Najbardziej uniwersalne, a przy tym dziewczęce meble są w kolorze białym. Świetnie komponują się z każdym kolorem ścian, rozjaśniają i optycznie powiększają pomieszczenie, a dzięki dodatkom szybko można zmienić aranżację pokoju, bez konieczności wymiany mebli. Ponadto kolekcje mebli w biały lub szarym kolorze oraz o wybarwieniu dąb sonoma rosną razem z dzieckiem, wśród zabawek i plakatów postaci z bajek będą wyglądały jak w magazynie z pokoikami dziecięcymi, jednak kiedy dostawisz biurko i niewielką szafę przesuwną, pokój zmieni się z dziecięcego w nastoletni!

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.